top of page
Sertifikalı Temel İlkyardım Eğitimi

Sertifikalı Temel İlkyardım Eğitimi (Zorunlu) (8+8 toplam 16 saat)

İlgili Mevzuat

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu

MADDE 11 – (1) İşveren; c) Acil durumlarla mücadele için işyerinin büyüklüğü ve taşıdığı özel tehlikeler, yapılan işin niteliği, çalışan sayısı ile işyerinde bulunan diğer kişileri dikkate alarak; önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele, ilk yardım ve benzeri konularda uygun donanıma sahip ve bu konularda eğitimli yeterli sayıda kişiyi görevlendirir, araç ve gereçleri sağlayarak eğitim ve tatbikatları yaptırır ve ekiplerin her zaman hazır bulunmalarını sağlar.

 

Sağlık Bakanlığı İlkyardım Yönetmeliği 19. Maddesine Göre İlkyardımcı Bulundurulması

MADDE 19 – (1) İş sağlığı ve güvenliği kapsamında;

a) Az tehlikeli işyerlerinde, her 20 çalışan için 1 ilkyardımcı,

b) Tehlikeli işyerlerinde, her 15 çalışana kadar 1 ilkyardımcı,

c) Çok tehlikeli işyerlerinde, her 10 çalışana kadar 1 ilkyardımcı,

bulundurulması zorunludur.

 

Temel İlkyardım Eğitiminin Amacı

Acil bir durum karşısında profesyonel ekipler gelene kadar, amaçsız çözümlerden ve yanlış müdahalelerden kaçınarak hasta/yaralıya çabuk, etkili ve en uygun müdahaleyi yapmak için gerekli bilgi ve beceriyi kazanmaktır.

Temel İlkyardım Eğitimi Uygulaması

 

  • Temel İlk yardım Eğitimi ile kendiniz, yakınlarımız ve işletme çalışanları için hayat kurtarıcı müdahaleleri öğrenebilir, acil durumlarda doğru ve bilinçli uygulamalarda bulunarak insanlara yardımcı olabilirsiniz.

  • 18 yaşını doldurmuş ilkokul diplomasına sahip tüm kişiler İlkyardım eğitimi alarak ilkyardımcı ünvanına sahip olabilir.

  • Eğitimler Sağlık Bakanlığı onaylı Odabaşoğlu İlkyardım Eğitim Merkezinden alınabilir

  • Temel İlkyardım Eğitimlerimiz Sağlık Bakanlığından onaylı alanında uzman İlk Yardım Eğitmenleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

  • Eğitimler 16 saat (2 gün) olarak düzenlenir.

  • Temel İlkyardım Eğitimlerinde interaktif eğitim teknikleri kullanılarak, projektör, yetişkin, çocuk ve bebek mankenleri, metronom ve diğer ilkyardım malzemeleri gibi eğitim materyalleri ile desteklenmekte ve uygulamalı olarak gerçekleştirilmektedir.

  • Eğitime katılanlara Odabaşoğlu İlkyardım Eğitim Merkezinin hazırladığı ‘’Temel İlkyardım El Kitabı bedelsiz verilmektedir.

  • Eğitime katılanlara Odabaşoğlu İlkyardım Eğitim Merkezinin hazırladığı 450 sorudan oluşan ‘’Soru Bankası’’ bedelsiz verilmektedir.

 

   Özet Tablosu

Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Kıraç, Avcılar, Silivri, Hadımköy ve Tüm İstabul'a Hizmet Vermektedir.
bottom of page